środa, 30 listopada 2011

przyTARGaj KSIĄŻKI - II edycja


W piątek, 25 listopada, po raz drugi wymienialiśmy się książkami podczas akcji przyTARGaj KSIĄŻKI. Głównym naszym celem jest wzmacnianie idei czytelnictwa, jak również umożliwienie zdobycia nowych książek. Przy okazji chcemy także pokazać poznaniakom urokliwe kafejki lub miejsca warte odwiedzenia. Na miejsce, w którym miała odbywać się II. edycja akcji wybrałyśmy Sweet Surrender przy ul. Krasińskiego 1. 

To kawiarnia prowadzona przez młodych Polaków i Amerykanów, której ambicją jest wspieranie młodych muzyków i artystów. I tak oto w przytulnych wnętrzach pojawiły się stoły Czytelniska. 

Liczba uczestników przerosła nasze oczekiwania i Sweet Surrender bardzo szybko wypełniło się ludźmi. Na rejestrację na liście uczestników czekało tak wiele osób, że kolejka wychodziła daleko poza lokal. Na liście pojawiło się 130 nazwisk, czyli dwa razy więcej niż w przypadku pierwszej edycji. PrzyTARGano bez mała 1000 książek. Wyjątkową popularnością cieszyły się tym razem kryminały, fantastyka oraz literatura kobieca. Nie zabrakło ponadto książeczek dla dzieci oraz książek dla młodzieży.  

Ogromne podziękowania chciałam w tym miejscu skierować (w imieniu swoim i Anety) do właścicieli Sweet Surrender za udostępnienie miejsca i dobrą energię do działania – gdyby nie oni, nie byłoby gdzie targać!

Wielki ukłon i gromkie „dziękujemy!” dla naszych przyjaciół, którzy wsparli nas organizacyjnie –  w kolejności chronologicznej -Kierowniczce Stolika – Izie, Starszym Pieczątkowym – Marcie i Natalii,  Starszym TARGaczom – Natalii P., Natalii T., Patrykowi Wojtkowi, Porządkowej Wyjściowej – Natalii oraz Naszej Paparazii – Indze.

Zobaczcie jak fantastyczna atmosfera panowała podczas II. edycji  TARGania w Poznaniu :) Po kliknięciu fotografie zostaną powiększone.
copyrights by Helka Photography

copyrights by Helka Photography

11 komentarzy:

 1. Piękne obrazki:) Niesamowite spotkanie tych kilku procent czytających. Serce rośnie:)

  OdpowiedzUsuń
 2. ach te statystyki kłamią - od pewnego czasu mam wrażenie, że wszyscy czytają :) Co widać na obrazkach powyżej i chociażby w blogosferze :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Zgadzam się z orchisss, wczoraj w autobusie w zasięgu ręki miałam 3 osoby czytające (do tego wszystkie w innych językach). Księgarnie kłamią, by mole "poprawiały" sytuację i obdarowywały znajomych książkami. W akademiku na składzie ponad 50% ludzi czyta więcej niż tylko książki akademickie. Więc te marne odsetki, które przypisuje się Polakom są żenując3e. Ta akcja pokazuje, że Polacy są inteligentni, czytają i to lubią. Po prostu nie wszystkich stać na nowe książki (biblioteki są oblegane).

  OdpowiedzUsuń
 4. @Soulmate - o! kolejny przykład - środki komunikacji publicznej. Zupełnie się zgadzam - prawda, że i wiele osób czyta tabloid o tytule zaczynającym się na literę "F", ale reszta ma książki. Różnej jakości i maści, ale książki. A ceny książek faktycznie są dość wysokie - nie mając rodziny i większych obowiązków możesz sobie pozwolić na parę nowości w miesiącu, w innym wypadku - nie ma mowy. Stąd i taka popularność wymiany. A klimat niesamowity - ludzie przecudowni, przyjemnością jest organizowanie takich akcji.

  OdpowiedzUsuń
 5. Świetna akcja! Szkoda, że w okolicach Katowic takie wydarzenia nie mają miejsca. Przytargałabym własne co nieco :)

  OdpowiedzUsuń
 6. rewelacyjna akcja. mam 5 ksiazek, w tym dwie o ktorych od dawna marzylam:)prosze o jeszcze

  OdpowiedzUsuń
 7. sardegna, napisała wszystko co chciałam z kolei ja napisać więc podpisuję się pod jej komentarzem :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Gratuluje pomyslu na taka fajna akcje i checi do dzialania. Szkoda, ze u mnie w miescie nie ma takich wymian.

  OdpowiedzUsuń
 9. Katęm u znajomych raz dwa szybciutko nadrabiam zaległości. Pisałam już jak bardzo podoba mi się Wasza akcja? :) Liczna frekwencja napawa optymizmem, miło, że ludzie książki czytają i je z sobą TARgają :)
  3mam kciuki za kolejne edycje :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Kątem! Przepraszam, kładę to na karb -nie- swojej klawiatury ;)

  OdpowiedzUsuń
 11. @sardegna, Sara Deever, ann - Dziewczyny z Book-change'a - też poznanianki, jeżdżą po różnych miastach ze swoją wymianą - może i do Katowic zawitają. A swoją drogą - troszkę chęci i można samemu zorganizować. Zachęcam - satysfakcja jest ogromna!
  @Libreria - Dzięki Iza za ciepłe słowa i super, że udało się znaleźć coś fajnego! Pozdrawiam
  @Kinga - życia nie starczy na czytanie i książek i blogów :)Frekwencja zaskakująca, ale najfajniejsze w tych akcjach są momenty, kiedy możesz porozmawiać z innymi molami. Klimat tych rozmów, wspólne dyskusje - po każdym czytelniskowym wydarzeniu czuję się przepełniona pozytywną energią! Powoli zaczynam myśleć, że te narzekania o tym, że Polacy nie czytają to czcze słowa. Poznań czyta, z tego co śledzę w internecie inne miasta też, także - nie jest tak źle. A kolejna edycja TARGania już w przygotowaniu. Jeśli negocjacje zakończą się powodzeniem to będzie to tym razem naprawdę ogromna akcja :)

  Pozdrawiam ciepło wszystkich i każdą(ego) z osobna!

  OdpowiedzUsuń

.
.
Template developed by Confluent Forms LLC